SPOŁECZEŃSTWO
KULTURA
GOSPODARKA
POLITYKA
WIEDZA
SPORT
WYPOCZYNEK
PRAWO
URZĘDOWE
↵ Mazovia24.pl - CYKLE
↵ Mazovia24.pl - RUBRYKI
Mazovia24.pl - SONDAŻEWybierz Powiat..
↵ Mazovia24.pl - Kontakt
Redakcja
e-mail: redakcja@mazovia24.pl
tel.: 600 989 222
05-250 Radzymin, skr. pocztowa: 37
czynne w godzinach 10:00 - 17:00
Redaktor Naczelny
e-mail: naczelny@mazovia24.pl
Zarząd / Reklama
e-mail: zarzad@mazovia24.pl
tel.: 608 503 403
czynne w godzinach 10:00 - 17:00
Obsługa Prawna
e-mail: biuro@kancelariarudnik.pl
tel.: 22 786 50 16
Kancelaria Adwokacka Rudnik
* kontakty do poszczególnych redaktorów na stronach osobowych (Mazovia24.pl - REDAKTORZY)
Mazovia24.pl - REDAKTORZYMazovia24.pl - PARTNERZYNAPISZ DO NAS..
×
 
 OSTATNIE 
 WYDARZENIA 
 PUBLICYSTYKA 
 INFORMACJE 
 RUBRYKI 
 
szukaj dokładnie w takiej postaci
 
Miejsce | Ostatnie
Wyszukaj
 INFORMACJE  • powiat grójecki • gmina Grójec 
RAZ, DWA, TRZY... ZGINIESZ TY - WYBÓR NALEŻY DO CIEBIE 15.03.2021
opr.: ppor. Marek Pikulski
Areszt Śledczy w Grójcu po raz kolejny reprezentował Służbę Więzienną w ramach kampanii społecznej „Raz, dwa, trzy … zginiesz TY!” Podczas szkolenia dla sprawców wykroczeń drogowych, organizowanego w WORD w Warszawie, dyskutowaliśmy o odpowiedzialności uczestników ruchu drogowego.

Podejmujemy wiele decyzji każdego dnia. Nie zawsze zdajemy jednak sobie sprawę, że złe decyzje na drodze mogą być śmiertelne. Tylko wczoraj, w środę 10 marca 2021, na polskich drogach zatrzymano 162 nietrzeźwych kierowców, odnotowano 45 wypadków drogowych, w których rannych zostało 51 osób i aż 3 osoby zostały zabite. Wielu tragicznych w skutkach zdarzeń można by uniknąć, dokonując właściwych wyborów. Przypomina o tym kampania społeczna Raz, dwa, trzy … zginiesz TY! Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Warszawie wraz z Komendą Stołeczną Policji w Warszawie i Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Warszawie od wielu lat prowadzą działalność edukacyjno - informacyjną skierowaną do przyszłych i początkujących kierowców, ale również piratów drogowych, którzy zbieranie punktów karnych traktują jako hobby. W zajęciach organizowanych przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego biorą również osoby, które utraciły prawo jazdy w wyniku prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości bądź pod wpływem narkotyków. Celem głównym zajęć jest uświadomienie ludziom konsekwencji brawury za kierownicą oraz tragicznych skutków prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu czy narkotyków lub innych substancji zmieniających świadomość.

Najważniejszym punktem kampanii i prowadzonych szkoleń jest świadectwo osób skazanych za jazdę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających oraz tych, którzy w wyniku przestępstw popełnionych w ruchu drogowym w konsekwencji trafili do więzienia. „Spowiedź drogowego zabójcy” - osoby skazanej za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub narkotyków lub skazanej za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, jest przestrogą dla podążających jego śladem, czyli naruszających przepisy ruchu drogowego. Osadzony, odbywający karę pozbawienia wolności w Areszcie Śledczym w Grójcu dzielił się z uczestnikami szkolenia własnymi doświadczeniami dotyczącymi negatywnych konsekwencji nieodpowiedzialnych zachowań na drodze. Był żywym dowodem na to, że łączenie alkoholu z kierowaniem samochodem może natychmiast prowadzić do pozbawienia wolności. Pomimo, iż szkolenia odbywają się obecnie w formie on-line, to bezpośredni przekaz skazanego uzmysławia uczestnikom „cienką granicę bezpieczeństwa”. Mocne, osobiste wyznania więźniów dobitnie przemawiają do wyobraźni odbiorców, wywołując refleksję odnośnie realnej możliwości znalezienia się w warunkach izolacji więziennej.

Apelujemy więc o dokonywanie właściwych wyborów na drodze. Wsiadając za kierownicę bądź trzeźwy, wypoczęty i wyspany. Zapnij pasy sobie i pasażerom. Jedź zgodnie z przepisami, z prędkością dostosowaną do warunków jazdy. Nie używaj telefonu w trakcie jazdy. Kierując pojazdem - kierujesz życiem.
KOMENTARZE
Brak aktualnych komentarzy.
*  Redakcja Mazovia24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczane jako komentarze i na bieżąco usuwa wszelkie materiały uznawane za obraźliwe. Zawartość każdego wpisu wyraża osobiste poglądy i opinie autora. Zabrania się umieszczania treści obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady będzie przyczyną natychmiastowego usunięcia wpisu.
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl
Polecane
przez
Redakcję
KIEDY EGZEKUCJĘ KOMORNICZĄ MOŻNA UNIEWAŻNIĆ I ODEBRAĆ ZABRANE NAM PIENIĄDZE
  Natalia Świtalska  
  Anuluj-Dlug.pl  
  05.03.2020  
 

KIEDY EGZEKUCJĘ KOMORNICZĄ MOŻNA...

To jest moment, którego wszyscy się obawiają. Spotkanie z komornikiem, który przychodzi i zabiera naszą własność. A oprócz zasądzonych kosztów, pobiera szereg innych [...]
Copyright © Mazovia24.pl (MPI) & Partnerzy
NIP: 525-119-31-40
REGON: 141422602
Santander Bank Polska 84 1910 1048 2255 0065 3365 0001