SPOŁECZEŃSTWO
KULTURA
GOSPODARKA
POLITYKA
WIEDZA
SPORT
WYPOCZYNEK
PRAWO
URZĘDOWE
↵ Mazovia24.pl - CYKLE
↵ Mazovia24.pl - RUBRYKI
Mazovia24.pl - SONDAŻEWybierz Powiat..
↵ Mazovia24.pl - Kontakt
Redakcja
e-mail: redakcja@mazovia24.pl
tel.: 600 989 222
05-250 Radzymin, skr. pocztowa: 37
czynne w godzinach 10:00 - 17:00
Redaktor Naczelny
e-mail: naczelny@mazovia24.pl
Zarząd / Reklama
e-mail: zarzad@mazovia24.pl
tel.: 608 503 403
czynne w godzinach 10:00 - 17:00
Obsługa Prawna
e-mail: biuro@kancelariarudnik.pl
tel.: 22 786 50 16
Kancelaria Adwokacka Rudnik
* kontakty do poszczególnych redaktorów na stronach osobowych (Mazovia24.pl - REDAKTORZY)
Mazovia24.pl - REDAKTORZYMazovia24.pl - PARTNERZYNAPISZ DO NAS..
×
 
 OSTATNIE 
 WYDARZENIA 
 PUBLICYSTYKA 
 INFORMACJE 
 RUBRYKI 
 
szukaj dokładnie w takiej postaci
 
Miejsce | Ostatnie
Wyszukaj
 INFORMACJE  • powiat grójecki • gmina Grójec •  Stawiszyn 
AŚ GRÓJEC - ĆWICZENIA PSÓW SPECJALNYCH W STAWISZYNIE 29.09.2022 - 29.10.2022
ppor. Bartosz Muszyński
Przewodnicy psów służbowych kolejny raz spotkali się na ćwiczeniach zorganizowanych w Oddziale Zewnętrznym w Stawiszynie. W szkoleniu uczestniczyli przewodnicy psów z Aresztu Śledczego w Grójcu i Zakładu Kynologii Policyjnej. Wspólne manewry były doskonałą okazją do wymiany praktycznych informacji na temat technik i metod szkolenia oraz wykorzystania psów specjalnych w codziennej służbie.

Szkolenie psów służbowych i przewodników w Oddziale Zewnętrznym w Stawiszynie
Przewodnicy z czworonożnymi funkcjonariuszami kolejny raz spotkali się na ćwiczeniach doskonalących metody odnajdywania narkotyków i środków odurzających w różnych sytuacjach i miejscach. Trenowali także umiejętności swoich psów, aby jeszcze skuteczniej eliminować z obiegu niedozwolone substancje. Psy specjalne ćwiczyły głównie w pomieszczeniach zamkniętych i miejscach, w których potencjalnie może dochodzić do ukrywania narkotyków.
- Bez psów specjalnych praca w jednostce penitencjarnej była o wiele trudniejsza - podkreślał sierż. Paweł Wiktorowski, przewodnik psa specjalnego Niobe z Aresztu Śledczego w Grójcu. Psy służbowe w zakresie wykrywania narkotyków są niezastąpione, dlatego tak ważne są codzienne ćwiczenia, które dla psa są po prostu zabawą.

Psy specjalne
Dobry pies służbowy powinien posiadać takie cechy jak: zdolność skupienia uwagi, bezwzględne posłuszeństwo, wykonywanie poleceń, a także posiadać odporność na czynniki zewnętrzne. Cechy te nabywa podczas ćwiczeń z zakresu tresury i posłuszeństwa.Najważniejszym jednak czynnikiem, który pozwala wykorzystać wszystkie te cechy, jest indywidualna ciężka praca przewodnika i jego podopiecznego oraz wymiana spostrzeżeń i zdobytych doświadczeń między poszczególnymi służbami. Właśnie taki charakter miało ostatnie spotkanie, podczas którego psy służbowe Policji i Służby Więziennej miały znajdować próbki narkotyków, które ukryte były w pomieszczeniach. Odbyte szkolenie podniosło doświadczenie przewodników i ich podopiecznych.

Niobe - pies specjalny Aresztu Śledczego w Grójcu
Niobe jest jednym z ponad 100 psów specjalnych pełniących służbę na terenie jednostek penitencjarnych w Polsce. Jest psem wyszkolonym do wykrywania narkotyków. Praca psa służbowego i przewodnika jest nieoceniona pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa i porządku na terenie aresztu. Pozwala skutecznie eliminować zagrożenia związane z przenikaniem substancji niedozwolonych na teren jednostki i wspierać służby odpowiedzialne za walkę z przestępczością narkotykową. Niobe jest psem rasy owczarek niemiecki. Ma dwa lata. Swoja przygodę ze Służbą Więzienną Niobe rozpoczęła w sierpniu 2021 roku. Po odbyciu 4-miesięcznego szkolenia w Dziale Szkolenia Przewodników i Tresury Psów Służbowych w Zakładzie Karnym w Czarnem stanowi integralną część załogi Aresztu Śledczego w Grójcu i Oddziału Zewnętrznego w Stawiszynie.
KOMENTARZE
Brak aktualnych komentarzy.
*  Redakcja Mazovia24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczane jako komentarze i na bieżąco usuwa wszelkie materiały uznawane za obraźliwe. Zawartość każdego wpisu wyraża osobiste poglądy i opinie autora. Zabrania się umieszczania treści obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady będzie przyczyną natychmiastowego usunięcia wpisu.
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl
Polecane
przez
Redakcję
KIEDY EGZEKUCJĘ KOMORNICZĄ MOŻNA UNIEWAŻNIĆ I ODEBRAĆ ZABRANE NAM PIENIĄDZE
  Natalia Świtalska  
  Anuluj-Dlug.pl  
  05.03.2020  
 

KIEDY EGZEKUCJĘ KOMORNICZĄ MOŻNA...

To jest moment, którego wszyscy się obawiają. Spotkanie z komornikiem, który przychodzi i zabiera naszą własność. A oprócz zasądzonych kosztów, pobiera szereg innych [...]
Copyright © Mazovia24.pl (MPI) & Partnerzy
NIP: 525-119-31-40
REGON: 141422602
Santander Bank Polska 84 1910 1048 2255 0065 3365 0001