SPOŁECZEŃSTWO
KULTURA
GOSPODARKA
POLITYKA
WIEDZA
SPORT
WYPOCZYNEK
PRAWO
URZĘDOWE
↵ Mazovia24.pl - CYKLE
↵ Mazovia24.pl - RUBRYKI
Mazovia24.pl - SONDAŻEWybierz Powiat..
↵ Mazovia24.pl - Kontakt
Redakcja
e-mail: redakcja@mazovia24.pl
tel.: 600 989 222
05-250 Radzymin, skr. pocztowa: 37
czynne w godzinach 10:00 - 17:00
Redaktor Naczelny
e-mail: naczelny@mazovia24.pl
Zarząd / Reklama
e-mail: zarzad@mazovia24.pl
tel.: 608 503 403
czynne w godzinach 10:00 - 17:00
Obsługa Prawna
e-mail: biuro@kancelariarudnik.pl
tel.: 22 786 50 16
Kancelaria Adwokacka Rudnik
* kontakty do poszczególnych redaktorów na stronach osobowych (Mazovia24.pl - REDAKTORZY)
Mazovia24.pl - REDAKTORZYMazovia24.pl - PARTNERZYNAPISZ DO NAS..
×
 
 OSTATNIE 
 WYDARZENIA 
 PUBLICYSTYKA 
 INFORMACJE 
 RUBRYKI 
 
szukaj dokładnie w takiej postaci
 
Miejsce | Ostatnie
Wyszukaj
 INFORMACJE  • powiat grójecki • gmina Warka •  Nowa Wieś 
zdjęcia: CKZiU w Nowej Wsi
PRACA ZA MURAMI - SPOTKANIE Z UCZNIAMI CKZiU W NOWEJ WSI 19.12.2020
opr.: ppor. Marek Pikulski
Służba Więzienna jest umundurowaną i uzbrojoną formacją podległą Ministrowi Sprawiedliwości. Pełni bardzo ważną funkcję w strukturach bezpieczeństwa państwa. Jest trzecią co do wielkości formacją mundurową w Polsce. O zadaniach i możliwościach kariery w jednostkach penitencjarnych rozmawialiśmy z uczniami czwartych klas Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi w ramach zajęć z doradztwa zawodowego.
Ważne wybory
Decyzja edukacyjno–zawodowa jest jednym z wyborów, którego młody człowiek stojący u progu dorosłości musi dokonać. Różnego rodzaju wyzwania w planowaniu ścieżki kariery to nie tylko przypadłość ludzi młodych, ale również innych osób, które nie czerpią pełnej satysfakcji z podjętych przez siebie dotąd rozwiązań. Jednym z czynników mających wpływ na podejmowanie konkretnych decyzji o swojej przyszłości jest brak pełnej informacji o aktualnych możliwościach lub niezgodność informacji o danym zawodzie lub interesującej branży. Mając na uwadze rozwijanie zainteresowań młodzieży, a także aktywizację zawodową osób wkraczających w etap dorosłości, Areszt Śledczy w Grójcu chętnie przyjął zaproszenie na spotkanie z młodzieżą w celu przybliżenia i przekazania rzetelnych informacji na temat możliwości rozwoju i pracy w Służbie Więziennej.

Funkcjonariusze na lekcji
Areszt Śledczy w Grójcu chętnie podejmuje współpracę ze szkołami, uczelniami i placówkami edukacyjnymi, realizując wspólnie szereg projektów edukacyjnych i profilaktycznych. Mimo trwającej pandemii i nauczania zdalnego udało się nam przezwyciężyć wszelkie trudności i wykorzystać nowoczesną technologię do przeprowadzenia wirtualnej lekcji w CKZiU w Nowej Wsi. Z radością przyjęliśmy zaproszenie na spotkanie z uczniami klas czwartych Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi. Podczas dwóch lekcji on-line uczniowie dowiedzieli się, jakie muszą spełnić wymagania, żeby wstąpić w szeregi Służby Więziennej. Poznali, jak przebiega kariera w służbie, która może być ciekawą ścieżką rozwoju i realizacji marzeń o pracy w służbach mundurowych. Była to okazja do omówienia procesu rekrutacji i zaprezentowania Służby Więziennej jako przyszłego pracodawcy. Każda jednostka penitencjarna to zespół funkcjonariuszy różnych specjalizacji. W Areszcie Śledczym w Grójcu, podobnie jak w innych aresztach i zakładach karnych, największa grupę stanowią funkcjonariusze działu ochrony. To oni dbają o bezpieczeństwo jednostki i chronią społeczeństwo przed sprawcami przestępstw. Służba Więzienna oferuje ciekawą pracę również dla wychowawców, psychologów, kwatermistrzów, szefów kuchni, informatyków, finansistów, ekonomistów, absolwentów kierunków związanych z administracją, pielęgniarek, ratowników medycznych, diagnostów, lekarzy różnych specjalności, prawników. Różnorodność działań realizowanych przez Służbę Więzienną daje szanse rozwoju dla wielu osób, które mają pasje i chciałyby swoją przyszłość związać z mundurem. Zapraszamy do współpracy!

Praca w mundurze
W trakcie spotkania z uczniami CKZiU w Nowej Wsi realizowanego za pośrednictwem platformy internetowej zaprezentowaliśmy kilka istotnych atutów Służby Więziennej jako pracodawcy. Wstępując w szeregi naszej formacji oferujemy m.in. zatrudnienie dające poczucie stabilizacji zawodowej, uposażenie płatne z góry już od pierwszego dnia służby, możliwość przejścia na zaopatrzenie emerytalne po 25 latach służby, atrakcyjne świadczenia socjalne: zasiłek na zagospodarowanie, dopłatę do wypoczynku, zwrot kosztów przejazdu do pracy, ekwiwalent za brak mieszkania, dofinansowanie do zakupu mieszkania lub budowę domu, bezpłatne umundurowanie oraz ekwiwalent na jego uzupełnienie, dodatek za stopień, dodatek służbowy, dodatek z tytułu wysługi lat, urlop w wymiarze 26 dni od początku służby, nagrodę roczną – tzw. trzynastkę, inne nagrody uznaniowe, szeroką ścieżkę kariery zawodowej od szeregowego do oficera, możliwość uzyskania dofinansowania do czesnego za studia czy możliwość podjęcia studiów w Wyższej Szkole Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie.

WSKiP – uczelnia zawodowa służb państwowych
Ogromne możliwości edukacji i rozwoju dla funkcjonariuszy Służby Więziennej zapewnia Wyższa Szkoła Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie. Jest to uczelnia zawodowa służb państwowych. Została utworzona 31 sierpnia 2018 roku przez Ministra Sprawiedliwości. Statutowym celem działalności Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie jest kształcenie i wychowywanie funkcjonariuszy Służby Więziennej, funkcjonariuszy innych służb oraz osób cywilnych. Absolwenci Uczelni będą posiadać odpowiednie przygotowanie do pracy w wyspecjalizowanych instytucjach administracji rządowej i samorządowej, w organizacjach społecznych i edukacyjnych, instytucjach i organizacjach międzynarodowych oraz instytucjach zajmujących się dozorem osób mających konflikt z prawem. Wszelkie informacje o studiach stacjonarnych pierwszego stopnia na kierunku penitencjarystyka dla funkcjonariuszy Służby Więziennej w służbie kandydackiej znajdują się na stronie internetowej Uczelni. Najważniejsze jest to, że absolwenci I i II stopnia studiów w Wyższej Szkole Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie mają gwarancję zatrudnienia jako funkcjonariusze w jednostkach organizacyjnych Służby Więziennej w całej Polsce. Od 1 października 2021 r. Uczelnia rozpoczyna także kształcenie na stacjonarnych, nieodpłatnych studiach prawniczych o profilu praktycznym. Szczegóły www.wskip.edu.pl

Dołącz do nas!
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych karierą w służbach mundurowych do zapoznania się z naszą ofertą pracy. Areszt Śledczy w Grójcu wraz z Oddziałem Zewnętrznym w Stawiszynie na bieżąco publikuje oferty pracy i informacje o prowadzonym naborze do służby. Wszystkie oferty pracy w Mazowieckiej Służbie Więziennej znajdują się na stronie internetowej Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Warszawie w zakładce PRACA.
 WIEDZA   
KOMENTARZE
Brak aktualnych komentarzy.
*  Redakcja Mazovia24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczane jako komentarze i na bieżąco usuwa wszelkie materiały uznawane za obraźliwe. Zawartość każdego wpisu wyraża osobiste poglądy i opinie autora. Zabrania się umieszczania treści obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady będzie przyczyną natychmiastowego usunięcia wpisu.
GAds body - poz - 880x150 bot
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2022-09-23
USD 4,8796 +0,94%
EUR 4,7591 -0,35%
CHF 4,9701 +0,16%
GBP 5,4530 -0,40%
Wspierane przez Money.pl
GAds kolumna - poz. - 280x250
Polecane
przez
Redakcję
KIEDY EGZEKUCJĘ KOMORNICZĄ MOŻNA UNIEWAŻNIĆ I ODEBRAĆ ZABRANE NAM PIENIĄDZE
  Natalia Świtalska  
  Anuluj-Dlug.pl  
  05.03.2020  
 

KIEDY EGZEKUCJĘ KOMORNICZĄ MOŻNA...

To jest moment, którego wszyscy się obawiają. Spotkanie z komornikiem, który przychodzi i zabiera naszą własność. A oprócz zasądzonych kosztów, pobiera szereg innych [...]
Copyright © Mazovia24.pl (MPI) & Partnerzy
NIP: 525-119-31-40
REGON: 141422602
Santander Bank Polska 84 1910 1048 2255 0065 3365 0001