SPOŁECZEŃSTWO
KULTURA
GOSPODARKA
POLITYKA
WIEDZA
SPORT
WYPOCZYNEK
PRAWO
URZĘDOWE
↵ Mazovia24.pl - CYKLE
↵ Mazovia24.pl - RUBRYKI
Mazovia24.pl - SONDAŻEWybierz Powiat..
↵ Mazovia24.pl - Kontakt
Redakcja
e-mail: redakcja@mazovia24.pl
tel.: 600 989 222
05-250 Radzymin, skr. pocztowa: 37
czynne w godzinach 10:00 - 17:00
Redaktor Naczelny
e-mail: naczelny@mazovia24.pl
Zarząd / Reklama
e-mail: zarzad@mazovia24.pl
tel.: 608 503 403
czynne w godzinach 10:00 - 17:00
Obsługa Prawna
e-mail: biuro@kancelariarudnik.pl
tel.: 22 786 50 16
Kancelaria Adwokacka Rudnik
* kontakty do poszczególnych redaktorów na stronach osobowych (Mazovia24.pl - REDAKTORZY)
Mazovia24.pl - REDAKTORZYMazovia24.pl - PARTNERZYNAPISZ DO NAS..
×
 
 OSTATNIE 
 WYDARZENIA 
 PUBLICYSTYKA 
 INFORMACJE 
 RUBRYKI 
 
szukaj dokładnie w takiej postaci
 
Miejsce | Ostatnie
Wyszukaj
 INFORMACJE  • powiat grójecki • gmina Grójec •  Kobylin 
PIERWSZA POMOC W DRODZE DO SŁUŻBY 27.01.2021
opr.: ppor. Marek Pikulski
Jak należy zachować się w trakcie wypadku drogowego? Takich wątpliwości nie miał funkcjonariusz Aresztu Śledczego w Grójcu. We wtorkowy poranek, 26 stycznia 2021, w drodze do miejsca pełnienia służby udzielał pomocy ofiarom wypadku drogowego.

We wtorek około godziny 7.20 doszło do groźnie wyglądającego wypadku drogowego w miejscowości Kobylin koło Grójca. Świadkiem zdarzenia był funkcjonariusz Służby Więziennej sierżant sztabowy Sebastian Grzegorzek. W drodze do miejsca pełnienia służby najechał na czołowe zderzenie dwóch pojazdów. Reakcja funkcjonariusza była natychmiastowa. Zatrzymał swój pojazd, zabezpieczając nim miejsca zdarzenia. Szybko ocenił sytuację, zidentyfikował liczbę osób poszkodowanych i wezwał poprzez numer alarmowy 112 służby ratunkowe.
W tym czasie kierowcy samochodów biorących udział w wypadku samodzielnie opuścili swoje auta. Sebastian Grzegorzek udzielał wsparcia psychicznego kierującym. Na miejscu wypadku pojawili się kolejni świadkowie, którzy zaczęli udzielać pomocy trzeciej osobie, która nie mogła samodzielnie wydostać się z rozbitego auta. Samochód ten znajdował się poza jezdnią. Wspólnymi siłami ewakuowano poszkodowaną osobę. Z uwagi na niską temperaturę przeniesiono ją do samochodu funkcjonariusza aresztu, zabezpieczając przed wychłodzeniem. Do czasu przyjazdu służb ratunkowych poszkodowana osoba znajdowała się pod opieką sierż. szt. SW Sebastiana Grzegorzka, który pozostał na miejscu wypadku do czasu przekazania rannych zespołowi ratownictwa medycznego.

Najważniejsze jest to, aby zawsze reagować w tego typu sytuacjach. Obowiązkiem świadków wypadków drogowych jest udzielanie pomocy poszkodowanym. Pomimo, iż pierwszy widok był przerażający, nie należy się bać. Trzeba zachować zimną krew, zidentyfikować liczbę osób poszkodowanych, wezwać służby ratunkowe i przy udziale pozostałych świadków zdarzenia udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym. Ważne, aby przy nich być i cały czas kontrolować ich stan. W tego typu sytuacjach nigdy nie wiadomo, czy nie dojdzie do bezpośredniego zagrożenia życia. - relacjonuje funkcjonariusz grójeckiej jednostki penitencjarnej.

Gratulujemy naszemu koledze wzorowej postawy i profesjonalizmu, którym wykazał się podczas udzielania pierwszej pomocy. Składamy również wyrazy szacunku pozostałym osobom, które włączyły się do akcji ratunkowej. W wyniku wypadku jedna z osób poszkodowanych została przetransportowana do szpitala śmigłowcem przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Wszystkim poszkodowanym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Sierżant sztabowy Sebastian Grzegorzek pełni służbę w Służbie Więziennej od niemal 12 lat. Swoją karierę zawodową zaczynał w dziale ochrony Aresztu Śledczego w Warszawie-Mokotowie, gdzie pełnił służbę m.in. w oddziale dla skazanych stwarzających poważne zagrożenie społeczne albo poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa jednostki. Obecnie swoje obowiązki służbowe wykonuje na stanowisku technika działu kwatermistrzowskiego w Oddziale Zewnętrznym w Stawiszynie Aresztu Śledczego w Grójcu. Postawa naszego kolegi jest godna naśladowania i jest dowodem na to, że funkcjonariuszem jest się nie tylko w mundurze, ale również poza służbą. Dbanie o bezpieczeństwo i zdrowie obywateli – nie tylko podczas służby – to nasz obowiązek.
KOMENTARZE
Brak aktualnych komentarzy.
*  Redakcja Mazovia24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczane jako komentarze i na bieżąco usuwa wszelkie materiały uznawane za obraźliwe. Zawartość każdego wpisu wyraża osobiste poglądy i opinie autora. Zabrania się umieszczania treści obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady będzie przyczyną natychmiastowego usunięcia wpisu.
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl
Polecane
przez
Redakcję
KIEDY EGZEKUCJĘ KOMORNICZĄ MOŻNA UNIEWAŻNIĆ I ODEBRAĆ ZABRANE NAM PIENIĄDZE
  Natalia Świtalska  
  Anuluj-Dlug.pl  
  05.03.2020  
 

KIEDY EGZEKUCJĘ KOMORNICZĄ MOŻNA...

To jest moment, którego wszyscy się obawiają. Spotkanie z komornikiem, który przychodzi i zabiera naszą własność. A oprócz zasądzonych kosztów, pobiera szereg innych [...]
Copyright © Mazovia24.pl (MPI) & Partnerzy
NIP: 525-119-31-40
REGON: 141422602
Santander Bank Polska 84 1910 1048 2255 0065 3365 0001