SPOŁECZEŃSTWO
KULTURA
GOSPODARKA
POLITYKA
WIEDZA
SPORT
WYPOCZYNEK
PRAWO
URZĘDOWE
↵ Mazovia24.pl - CYKLE
↵ Mazovia24.pl - RUBRYKI
Mazovia24.pl - SONDAŻEWybierz Powiat..
↵ Mazovia24.pl - Kontakt
Redakcja
e-mail: redakcja@mazovia24.pl
tel.: 600 989 222
05-250 Radzymin, skr. pocztowa: 37
czynne w godzinach 10:00 - 17:00
Redaktor Naczelny
e-mail: naczelny@mazovia24.pl
Zarząd / Reklama
e-mail: zarzad@mazovia24.pl
tel.: 608 503 403
czynne w godzinach 10:00 - 17:00
Obsługa Prawna
e-mail: biuro@kancelariarudnik.pl
tel.: 22 786 50 16
Kancelaria Adwokacka Rudnik
* kontakty do poszczególnych redaktorów na stronach osobowych (Mazovia24.pl - REDAKTORZY)
Mazovia24.pl - REDAKTORZYMazovia24.pl - PARTNERZYNAPISZ DO NAS..
×
 
 OSTATNIE 
 WYDARZENIA 
 PUBLICYSTYKA 
 INFORMACJE 
 RUBRYKI 
 
szukaj dokładnie w takiej postaci
 
Miejsce | Ostatnie
Wyszukaj
 INFORMACJE  • powiat grójecki • gmina Warka •  Warka 
MUNDUROWA NIEDZIELA Z ARESZTEM ŚLEDCZYM W GRÓJCU 19.07.2020
opr.: ppor. Marek Pikulski
Trzecia niedziela lipca była bardzo pracowita dla funkcjonariuszy Aresztu Śledczego w Grójcu. Więziennicy niemal cały dzień spędzili na wareckim rynku podczas pikniku służb mundurowych. Była to doskonała okazja do spotkań z mieszkańcami naszego regionu i zaprezentowania misji i ustawowych zadań realizowanych przez Służbę Więzienną.

Niedziela 19 lipca 2020 była dniem pełnym atrakcji. Na Rynek w Warce przybyły najważniejsze służby mundurowe, aby wziąć udział w wyjątkowej imprezie „Mundurowy Zawrót Głowy”. Nie mogło więc zabraknąć funkcjonariuszy Służby Więziennej. Warecki rynek, obok reprezentacji Aresztu Śledczego w Grójcu i Oddziału Zewnętrznego w Stawiszynie, wypełniły stanowiska formacji wojskowych 1 Batalionu Lekkiej Piechoty, Policji w Warce, Ochotniczej Straży Pożarnej z Warki. Dodatkową atrakcją było stanowisko Klubu Strzeleckiego CEL w Grójcu, zrzeszającego pasjonatów strzelectwa.
Służba Więzienna przygotowała dla odwiedzających szereg atrakcji i ciekawostek związanych z pracą za murem. Więziennicy, na co dzień mało widoczni, odgrodzeni od świata zewnętrznego, podczas całej imprezy wzbudzali zainteresowanie przybyłych mieszkańców. Na specjalnie zaaranżowanym stoisku każdy mógł poznać z bliska podstawowy sprzęt, jakim posługują się funkcjonariusze w trakcie wykonywania czynności służbowych, nowoczesne kamizelki kuloodporne, profesjonalne ubrania ochronne stosowane podczas działań prewencyjnych. Dużą atrakcją była możliwość przymierzenia hełmów, kasków, tarcz oraz różnego rodzaju kajdanek. Te ostatnie, jak się okazało, nie wzbudzały pozytywnych wrażeń a skłaniały do słusznych refleksji. Największym powodzeniem cieszył się pojazd operacyjny Służby Więziennej, służący do konwojowania osadzonych, zwany popularnie więźniarką. Niemal każda osoba odwiedzająca stoisko Aresztu Śledczego w Grójcu skorzystała z okazji, aby z bliska przyjrzeć się, jak wygląda wnętrze tego typu pojazdu i w jakich sytuacjach wykorzystywana jest więźniarka.

Spotkanie z mieszkańcami było też okazją do zaprezentowania misji i zadań realizowanych przez Służbę Więzienną. Wiele aspektów naszej służby było zaskoczeniem. Funkcjonariusze obecni podczas pikniku mieli więc okazję opowiedzieć o poszczególnych pionach służby w jednostkach penitencjarnych oraz realizowanych oddziaływaniach prowadzonych wobec skazanych. Szczególne zainteresowanie wzbudzały realizowane przez Służbę Więzienną oddziaływania specjalistyczne takie jak terapia, nauka czy prowadzone w jednostkach programy resocjalizacyjne. Część z rozmówców była też zainteresowana możliwością pracy w Służbie Więziennej. Dla nich funkcjonariusze przygotowali informatory związane z procesem rekrutacji do służby oraz możliwością kształcenia w uczelni Służby Więziennej – Wyższej Szkole Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie.

Podczas całego dnia odwiedziły nas setki osób. Pogoda dopisała, tak jak mieszkańcy, którzy tłumnie, całymi rodzinami przybyli na warecki rynek. Cieszymy się, że służby mundurowe wzbudzają zainteresowanie. Służba Więzienna, podobnie jak pozostałe służby obecne na pikniku mundurowym, pełni istotną rolę w działaniach podejmowanych na rzecz zapewnienia porządku i bezpieczeństwa publicznego. Chroni społeczeństwo przed sprawcami przestępstw osadzonymi w zakładach karnych i aresztach śledczych, nie tylko izolując ich od społeczeństwa, ale przygotowując do poprawnego w nim funkcjonowania, bez wchodzenia w konflikt z prawem. Udział w pikniku „Mundurowy Zawrót Głowy” był dla nas wielką przyjemnością. Dziękujemy organizatorom wydarzenia – Samorządowi Warki i Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” za zaproszenie.
KOMENTARZE
Brak aktualnych komentarzy.
*  Redakcja Mazovia24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczane jako komentarze i na bieżąco usuwa wszelkie materiały uznawane za obraźliwe. Zawartość każdego wpisu wyraża osobiste poglądy i opinie autora. Zabrania się umieszczania treści obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady będzie przyczyną natychmiastowego usunięcia wpisu.
GAds body - poz - 880x150 bot
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2020-09-22
USD 3,8359 +1,04%
EUR 4,5055 +0,57%
CHF 4,1902 +0,82%
GBP 4,9195 +0,89%
Wspierane przez Money.pl
GAds kolumna - poz. - 280x250
Polecane
przez
Redakcję
KIEDY EGZEKUCJĘ KOMORNICZĄ MOŻNA UNIEWAŻNIĆ I ODEBRAĆ ZABRANE NAM PIENIĄDZE
  Natalia Świtalska  
  Anuluj-Dlug.pl  
  05.03.2020  
 

KIEDY EGZEKUCJĘ KOMORNICZĄ MOŻNA...

To jest moment, którego wszyscy się obawiają. Spotkanie z komornikiem, który przychodzi i zabiera naszą własność. A oprócz zasądzonych kosztów, pobiera szereg innych [...]
Copyright © MPI Mazovia24.pl & Partnerzy
NIP: 525-119-31-40
REGON: 141422602
Santander Bank Polska 84 1910 1048 2255 0065 3365 0001