SPOŁECZEŃSTWO
KULTURA
GOSPODARKA
POLITYKA
WIEDZA
SPORT
WYPOCZYNEK
PRAWO
URZĘDOWE
↵ Mazovia24.pl - CYKLE
↵ Mazovia24.pl - RUBRYKI
Mazovia24.pl - SONDAŻEWybierz Powiat..
↵ Mazovia24.pl - Kontakt
Redakcja
e-mail: redakcja@mazovia24.pl
tel.: 600 989 222
05-250 Radzymin, skr. pocztowa: 37
czynne w godzinach 10:00 - 17:00
Redaktor Naczelny
e-mail: naczelny@mazovia24.pl
Zarząd / Reklama
e-mail: zarzad@mazovia24.pl
tel.: 608 503 403
czynne w godzinach 10:00 - 17:00
Obsługa Prawna
e-mail: biuro@kancelariarudnik.pl
tel.: 22 786 50 16
Kancelaria Adwokacka Rudnik
* kontakty do poszczególnych redaktorów na stronach osobowych (Mazovia24.pl - REDAKTORZY)
Mazovia24.pl - REDAKTORZYMazovia24.pl - PARTNERZYNAPISZ DO NAS..
×
 
 OSTATNIE 
 WYDARZENIA 
 PUBLICYSTYKA 
 INFORMACJE 
 RUBRYKI 
 
szukaj dokładnie w takiej postaci
 
Miejsce | Ostatnie
Wyszukaj
 INFORMACJE  • powiat grójecki • gmina Grójec 
AS GRÓJEC - NOWOROCZNA WIZYTA WŚRÓD ZWIERZĄT 07.01.2021
opr.: ppor. Marek Pikulski
Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Grójcu nie potrafią przejść obojętnie obok potrzebujących pomocy zwierząt. Są zawsze gotowi do niesienia wsparcia czworonogom. Tym razem z noworoczną wizytą udaliśmy się do siedziby Fundacji NIE_ZŁY Pies.

Wśród funkcjonariuszy Aresztu Śledczego w Grójcu jest wiele osób, którym los czworonogów nie jest objęty. Nie potrafią przejść obok skrzywdzonych zwierząt. Każdą możliwą okazję wykorzystują, aby pomagać psom, kotom, a nawet koniom. Dzięki zaangażowaniu mundurowych z grójeckiej jednostki, w pierwszym tygodniu Nowego Roku przekazane zostały dary na rzecz zwierząt, będących pod opieką Fundacji na Rzecz Zwierząt Nie_Zły Pies.
Inicjatorką całego przedsięwzięcia była chor. Agnieszka Bratoszewska, która wśród funkcjonariuszy Aresztu znana jest z zamiłowania do zwierząt. Nigdy nie przechodzi obojętnie obok zwierząt, które wymagają pomocy. Ratuje psy poszkodowane w wypadkach, pomaga zwierzętom bezdomnym, zranionym, wspiera inne osoby i organizacje, którym los czworonogów nie jest obojętny. To właśnie pasja chor. Agnieszki Bratoszewskiej pozwoliła zorganizować świąteczno-noworoczną zbiórkę datków i artykułów, niezbędnych w codziennej działalności schroniska dla zwierząt. A tam gdzie mieszkają psy, koty i inne zwierzaki, potrzeby są bardzo duże. Przekonaliśmy się o tym w trakcie wizyty w siedzibie Fundacji, do której dostarczyliśmy cały bagażnik wypełniony po brzegi karmą suchą, odżywczą karmą w puszkach, drobnymi łakociami, posłaniami, nieużywanymi już kołdrami i poduszkami, które posłużą psom jako legowiska. Do naszej akcji przyłączyła się również Policja. Funkcjonariuszka – dzielnicowa z Komisariatu Policji w Warce asp. Aneta Ścisłowska przekazała swoje dary, które także pomogą w utrzymaniu dobrostanu zwierzaków. Zaangażowanie asp. Anety Ścisłowskiej w różne inicjatywy, w szczególności w akcje na rzecz zwierząt są już niemal tradycją. Po raz kolejny dziękujemy pani aspirant za udział we wspólnym przedsięwzięciu.

Nasza wizyta w Fundacji Nie_Zły Pies była dla gospodarzy miłą niespodzianką. Miejmy nadzieję, że tego typu sytuacje będą zdarzały się także w kolejnych dniach 2021 roku. W bramie kolorowego gospodarstwa powitała nas Prezes Fundacji Elżbieta Wysocka, a wraz z nią gromada cudownych psów. Niezwykle łagodne, wesołe, mimo często tragicznej swojej historii. Większość z nich czeka na nowy dom. Niektóre – głównie z uwagi na wiek lub dolegliwości, pozostaną w Fundacji już na zawsze. Fundacja na Rzecz Zwierząt NIE_ZŁY Pies powstała w 2015 roku, aby nieść wszechstronną pomoc zwierzętom bezdomnym, porzuconym, zagubionym, krzywdzonym, cierpiącym i potrzebującym, w szczególności psom i kotom. Fundację tworzą osoby, które od lat są wolontariuszami w schroniskach, działają charytatywnie na rzecz zwierząt, pomagają w adopcjach, prowadzą domy tymczasowe dla zwierząt. W tej chwili w siedzibie Fundacji przebywa 17 psów. Dzięki działaniom Fundacji w ubiegłym roku nowe domy znalazły 123 psy i 26 kotów. Życzeniem Fundacji byłoby, aby każdego roku było jak najmniej zwierząt potrzebujących pomocy. Byłby to dowód wielkiej odpowiedzialności człowieka za los naszych „małych braci czworonogów”.


Służba Więzienna chętnie angażuje się w różnego rodzaju akcje na rzecz zwierząt. W naszych szeregach służbę pełni około 130 psów specjalnych oraz patrolowo-obronnych. Są obecne niemal w każdej jednostce penitencjarnej. Psy są traktowane jak pełnoprawni funkcjonariusze, a ich zadania są niezwykle zróżnicowane, od patrolowania terenu, ujawniania narkotyków po wykrywanie zagrożeń. Stały kontakt funkcjonariuszy z psami, które są bardzo pomocne w codziennej służbie, przekłada się na zaangażowanie w akcje pomocowe na rzecz czworonogów. W maju ubiegłego roku Areszt Śledczy w Grójcu wraz z funkcjonariuszami Mazowieckiej Policji przekazał ponad pół tony żywności dla Radomskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. W czerwcu 2020 roku grójecka Służba Więzienna wsparła Fundację SOS Bokserom, ratującą psy rasy bokser. Cieszymy się, że i tym razem mogliśmy pomóc. Na mundurowych zawsze można liczyć!
KOMENTARZE
Brak aktualnych komentarzy.
*  Redakcja Mazovia24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczane jako komentarze i na bieżąco usuwa wszelkie materiały uznawane za obraźliwe. Zawartość każdego wpisu wyraża osobiste poglądy i opinie autora. Zabrania się umieszczania treści obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady będzie przyczyną natychmiastowego usunięcia wpisu.
GAds body - poz - 880x150 bot
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2021-01-22
USD 3,7255 -0,15%
EUR 4,5354 +0,10%
CHF 4,2102 +0,12%
GBP 5,0920 -0,63%
Wspierane przez Money.pl
GAds kolumna - poz. - 280x250
Polecane
przez
Redakcję
KIEDY EGZEKUCJĘ KOMORNICZĄ MOŻNA UNIEWAŻNIĆ I ODEBRAĆ ZABRANE NAM PIENIĄDZE
  Natalia Świtalska  
  Anuluj-Dlug.pl  
  05.03.2020  
 

KIEDY EGZEKUCJĘ KOMORNICZĄ MOŻNA...

To jest moment, którego wszyscy się obawiają. Spotkanie z komornikiem, który przychodzi i zabiera naszą własność. A oprócz zasądzonych kosztów, pobiera szereg innych [...]
Copyright © Mazovia24.pl (MPI) & Partnerzy
NIP: 525-119-31-40
REGON: 141422602
Santander Bank Polska 84 1910 1048 2255 0065 3365 0001