SPOŁECZEŃSTWO
KULTURA
GOSPODARKA
POLITYKA
WIEDZA
SPORT
WYPOCZYNEK
PRAWO
URZĘDOWE
↵ Mazovia24.pl - CYKLE
↵ Mazovia24.pl - RUBRYKI
Mazovia24.pl - SONDAŻEWybierz Powiat..
↵ Mazovia24.pl - Kontakt
Redakcja
e-mail: redakcja@mazovia24.pl
tel.: 600 989 222
05-250 Radzymin, skr. pocztowa: 37
czynne w godzinach 10:00 - 17:00
Redaktor Naczelny
e-mail: naczelny@mazovia24.pl
Zarząd / Reklama
e-mail: zarzad@mazovia24.pl
tel.: 608 503 403
czynne w godzinach 10:00 - 17:00
Obsługa Prawna
e-mail: biuro@kancelariarudnik.pl
tel.: 22 786 50 16
Kancelaria Adwokacka Rudnik
* kontakty do poszczególnych redaktorów na stronach osobowych (Mazovia24.pl - REDAKTORZY)
Mazovia24.pl - REDAKTORZYMazovia24.pl - PARTNERZYNAPISZ DO NAS..
×
 
 OSTATNIE 
 WYDARZENIA 
 PUBLICYSTYKA 
 INFORMACJE 
 RUBRYKI 
 
szukaj dokładnie w takiej postaci
 
Miejsce | Ostatnie
Wyszukaj
 RUBRYKI  • z cyklu: OGRÓD Z WITONĄ 
 TYLKO U NAS  NASIENNE CIEKAWOSTKI - GOTOWE MIESZANKI 15.03.2020
Alicja Czarnowska
Wiosną na półkach sklepów ogrodniczych nie może zabraknąć nasion warzyw i kwiatów. Jest to chyba najbardziej pożądany asortyment ogrodniczy w tym okresie. Ostatnio coraz częściej spotykamy mieszanki odmian warzyw i kwiatów, sprzedawane w jednym, zbiorczym opakowaniu. Piękne kolorowe zdjęcia przyciągają wzrok, ale nie jest to jedynie chwyt marketingowy. Gotowe mieszanki nasienne to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie posiadają „hektarów”, ale mały przydomowy ogródek. Nie trzeba kupować kilku dużych opakowań, żeby cieszyć się wieloma odmianami, np. rzodkiewki czy sałaty.
Wśród mieszanek warzywnych dużym zainteresowaniem cieszą się nasiona roślin dyniowatych. W zbiorczych opakowaniach znajdziemy cukinie w czterech różnych odmianach: zielonej, żółtej, ciemnozielonej i okrągłej. W torebce z dyniami olbrzymimi jadalnymi znajdziemy dynię hokkaido, bambino, prowansalską, makaronową i piżmową. Nawet arbuzy można kupić w mieszance odmian o zróżnicowanym kształcie, barwie skórki i miąższu. Opakowania kolorowych rzodkiewek, marchewek, cebuli, buraczków liściowych czy fasoli wyglądają tak pięknie, że naprawdę trudno im się oprzeć, a przy tym są naprawdę praktyczne.

Na szczególną uwagę zasługują mieszanki kwiatów dobranych pod konkretne stanowisko i funkcję, jaką mają pełnić. Nasiona z serii „Krakowski skwer” firmy Polan to mieszanki, w których znajdziemy 20 różnych gatunków roślin nadających się na tereny miejskie, ale również pasieki i ogródki przydomowe. Składają się z roślin jednorocznych, dwuletnich i wieloletnich, które oprócz walorów dekoracyjnych, tworzą enklawę dla owadów, zatrzymują wodę z opadów oraz oczyszczają powietrze z pyłów tworzących smog. W serii tej znajdziemy mieszankę kwiatów niskich (porcelanka, len, goździk, gipsówka, nagietek, koniczyna, dziurawiec, maruna i wiele innych), kwiatów wysokich (takich jak cynia, kąkol, cykoria podróżnik, onętek, nachyłek, łubin żółty, słonecznik) oraz kwiatów miododajnych (mak polny, czarnuszka damasceńska, ogórecznik, gorczyca czy żmijowiec). Firma PNOS oferuje nam naturalną KWIATOWĄ ŁĄKĘ, czyli mieszankę jedno i wieloletnich kwiatów polnych takich jak chaber, mak polny i rumianek do tworzenia barwnych kompozycji w ogrodach i parkach. Kwiaty te można wysiewać na gołą ziemię, wcześniej przekopaną i wyrównaną, jak również wsiewać do wysokich traw łąkowych koszonych raz w roku.

W tym roku nowością są różnorodne, gotowe mieszanki kwiatowe firmy W.Legutko, przygotowane do obsiania powierzchni 25m2. Szczególną uwagę zwraca mieszanka roślin jednorocznych „Na ostatnią chwilę”, zawierająca kwiaty wyjątkowo szybko kiełkujące i kwitnące już po kilku tygodniach od wysiewu (od czerwca do października). Polecana jest do wysiewu od kwietnia do połowy lipca, w wolnej do zagospodarowania przestrzeni, w miejsca, z których usunięto przekwitłe już rośliny lub po zbiorze wczesnych warzyw. Rośnie wyjątkowo dobrze na średnio żyznej glebie i na słonecznym stanowisku, a zawiera między innymi aksamitkę wąskolistną, cynię wytworną, godecję, klarikę nadobną, lepnicę pnącą, lepnicę różową, nagietek lekarski, pozłotkę, smagliczkę nadmorską, suchołuskę i ubiorek okółkowaty. W serii tej znajdziemy również mieszankę roślin dziko rosnących, w skład której wchodzą m.in.: chaber bławatek, firletka poszarpana, krwawnica pospolita, krwawnik pospolity dziki, pięciornik srebrnolistny, rumian żółty, rumianek pospolity, stokrotka pospolita dzika, szanta zwyczajna, szczaw krwisty oraz złocień właściwy. Kwiaty te, mocno zróżnicowane pod względem wysokości, pokroju czy kwitnienia, dają nam możliwość stworzenia urokliwego, dzikiego zakątka w ogrodzie lub parku. Bardzo ciekawą propozycją jest również mieszanka o pachnących kwiatach (goździk chiński, hyzop lekarski, kłosowiec, lak ogrodowy, maciejka dwuroga, rezeda wonna, smagliczka nadmorska, tytoń ozdobny) oraz dzikich roślin przyjazna pszczołom (chaber bławatek, cząber ogrodowy, facelia błękitna, gipsówka wytworna, koniczyna biała, koper ogrodowy, złocień właściwy, złocień polny).
•  RUBRYKA STAŁA    WYPOCZYNEK    PORADNIK    
KOMENTARZE
Brak aktualnych komentarzy.
*  Redakcja Mazovia24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczane jako komentarze i na bieżąco usuwa wszelkie materiały uznawane za obraźliwe. Zawartość każdego wpisu wyraża osobiste poglądy i opinie autora. Zabrania się umieszczania treści obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady będzie przyczyną natychmiastowego usunięcia wpisu.
GAds body - poz - 880x150 bot
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2020-12-02
USD 3,7038 -0,88%
EUR 4,4642 -0,28%
CHF 4,1112 -0,28%
GBP 4,9426 -0,96%
Wspierane przez Money.pl
GAds kolumna - poz. - 280x250
Polecane
przez
Redakcję
KIEDY EGZEKUCJĘ KOMORNICZĄ MOŻNA UNIEWAŻNIĆ I ODEBRAĆ ZABRANE NAM PIENIĄDZE
  Natalia Świtalska  
  Anuluj-Dlug.pl  
  05.03.2020  
 

KIEDY EGZEKUCJĘ KOMORNICZĄ MOŻNA...

To jest moment, którego wszyscy się obawiają. Spotkanie z komornikiem, który przychodzi i zabiera naszą własność. A oprócz zasądzonych kosztów, pobiera szereg innych [...]
Copyright © MPI Mazovia24.pl & Partnerzy
NIP: 525-119-31-40
REGON: 141422602
Santander Bank Polska 84 1910 1048 2255 0065 3365 0001