SPOŁECZEŃSTWO
KULTURA
GOSPODARKA
POLITYKA
WIEDZA
SPORT
WYPOCZYNEK
PRAWO
URZĘDOWE
↵ Mazovia24.pl - CYKLE
↵ Mazovia24.pl - RUBRYKI
Mazovia24.pl - SONDAŻEWybierz Powiat..
↵ Mazovia24.pl - Kontakt
Redakcja
e-mail: redakcja@mazovia24.pl
tel.: 600 989 222
05-250 Radzymin, skr. pocztowa: 37
czynne w godzinach 10:00 - 17:00
Redaktor Naczelny
e-mail: naczelny@mazovia24.pl
Zarząd / Reklama
e-mail: zarzad@mazovia24.pl
tel.: 608 503 403
czynne w godzinach 10:00 - 17:00
Obsługa Prawna
e-mail: biuro@kancelariarudnik.pl
tel.: 22 786 50 16
Kancelaria Adwokacka Rudnik
* kontakty do poszczególnych redaktorów na stronach osobowych (Mazovia24.pl - REDAKTORZY)
Mazovia24.pl - REDAKTORZYMazovia24.pl - PARTNERZYNAPISZ DO NAS..
×
 
 OSTATNIE 
 WYDARZENIA 
 PUBLICYSTYKA 
 INFORMACJE 
 RUBRYKI 
 
szukaj dokładnie w takiej postaci
 
Miejsce | Ostatnie
Wyszukaj
 RUBRYKI  • z cyklu: OGRÓD Z WITONĄ 
 TYLKO U NAS  JESIENIĄ TRZEBA PAMIĘTAĆ O WIOŚNIE 05.10.2020
Alicja Czarnowska
Wygląd naszego ogrodu na wiosnę zależy między innymi od wielu prac wykonanych jeszcze jesienią. Już w sierpniu pojawił się w sprzedaży duży wybór roślin cebulowych. W branży ogrodniczej jest to pierwszy znak nadchodzącej jesieni. Rośliny te kwitną przeważnie na wiosnę, ale warunkiem powodzenia ich uprawy jest przezimowanie cebul w gruncie, dlatego sadzimy je w ogrodach już na jesieni. Do takich roślin cebulowych należą między innymi: tulipany, narcyzy, hiacynty, krokusy, szafirki, szachownice, cebulice, ranniki, przebiśniegi, czosnki ozdobne, kosaćce, anemony, śnieżyce i śnieżnik.
Wiosną także można kupić rośliny cebulowe i bulwiaste, jednak są to inne gatunki, przeważnie wrażliwe na mrozy, np. mieczyki i dalie. Te rośliny wykopujemy z ziemi przed zimą i przechowujemy w suchym, chłodnym miejscu, w przeciwnym razie staną się tylko jednoroczne. Wyjątkiem są tutaj lilie, które można sadzić zarówno wiosną, jak i na jesieni.

W ilości odmian i różnorodności kwiatów tulipany są bezkonkurencyjne. Istnieją tradycyjne odmiany o gładkich płatkach, jak również bardziej fantazyjne odmiany papuzie, strzępiaste, wielokwiatowe, liliokształtne i o kwiatach pełnych. Bardzo ciekawe i godne polecenia są tulipany z grupy viridiflora o liliokształnych kwiatach z zielonymi smugami na płatkach, rozwijających się późną wisoną. Ich wielką zaletą jest wyjątkowo duża trwałość pięknych, kolorowych kwiatów. Bardzo ciekawe są także tulipany z grupy greigii, charakteryzujące się wczesnym kwitnieniem i niedużą wysokością od 20-35 cm, dzięki czemu doskonale nadają na brzegi wiosennych rabat.

Wśród wielu odmian narcyzów spotkać można bardzo wartościową, starą odmianą Actaea z grupy poeticus. Jest to tradycyjny pachnący narcyz o białych kwiatach średniej wielkości z niedużym pomarańczowym środkiem. Z pewnością miały go w ogrodach nasze babcie, obok lilii świętego Antoniego, która od wielu lat jest na rynku rzadkością. Jest to mocno pachnąca, stara odmiana lilii (Lilium candidum) o specyficznych wymaganiach uprawowych. Sadzi się ją bardzo płytko, wczesną jesienią, a nawet jeszcze latem, tak aby zdążyła się ukorzenić i wypuścić pierwszą rozetę liściową przed zimą.

PRZYPOMINAMY - JESIENNE NAWOŻENIE
Nie wszyscy wiedzą, jak ważne w uprawie roślin ogrodowych jest ich jesienne nawożenie. W tym celu stosuje się specjalne wieloskładnikowe nawozy jesienne, które zawierają bardzo mało azotu, a dużo potasu. Potas jest niezbędny, aby rośliny dobrze zdrewniały i przygotowały się do zimy. W przypadku roślin wrażliwych na mrozy, takich jak rododendrony, magnolie, iglaki, jesienne nawożenie rozpoczynamy już w sierpniu i kontynuujemy do października. Krzewy bardziej odporne na mróz oraz trawniki zasilamy jesiennie dopiero od września.
•  RUBRYKA STAŁA    WYPOCZYNEK    PORADNIK    
KOMENTARZE
Brak aktualnych komentarzy.
*  Redakcja Mazovia24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczane jako komentarze i na bieżąco usuwa wszelkie materiały uznawane za obraźliwe. Zawartość każdego wpisu wyraża osobiste poglądy i opinie autora. Zabrania się umieszczania treści obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady będzie przyczyną natychmiastowego usunięcia wpisu.
GAds body - poz - 880x150 bot
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2021-01-26
USD 3,7512 +0,29%
EUR 4,5497 +0,13%
CHF 4,2183 +0,05%
GBP 5,1235 +0,18%
Wspierane przez Money.pl
GAds kolumna - poz. - 280x250
Polecane
przez
Redakcję
KIEDY EGZEKUCJĘ KOMORNICZĄ MOŻNA UNIEWAŻNIĆ I ODEBRAĆ ZABRANE NAM PIENIĄDZE
  Natalia Świtalska  
  Anuluj-Dlug.pl  
  05.03.2020  
 

KIEDY EGZEKUCJĘ KOMORNICZĄ MOŻNA...

To jest moment, którego wszyscy się obawiają. Spotkanie z komornikiem, który przychodzi i zabiera naszą własność. A oprócz zasądzonych kosztów, pobiera szereg innych [...]
Copyright © Mazovia24.pl (MPI) & Partnerzy
NIP: 525-119-31-40
REGON: 141422602
Santander Bank Polska 84 1910 1048 2255 0065 3365 0001