SPOŁECZEŃSTWO
KULTURA
GOSPODARKA
POLITYKA
WIEDZA
SPORT
WYPOCZYNEK
PRAWO
URZĘDOWE
↵ Mazovia24.pl - CYKLE
↵ Mazovia24.pl - RUBRYKI
Mazovia24.pl - SONDAŻEWybierz Powiat..
↵ Mazovia24.pl - Kontakt
Redakcja
e-mail: redakcja@mazovia24.pl
tel.: 600 989 222
05-250 Radzymin, skr. pocztowa: 37
czynne w godzinach 10:00 - 17:00
Redaktor Naczelny
e-mail: naczelny@mazovia24.pl
Zarząd / Reklama
e-mail: zarzad@mazovia24.pl
tel.: 608 503 403
czynne w godzinach 10:00 - 17:00
Obsługa Prawna
e-mail: biuro@kancelariarudnik.pl
tel.: 22 786 50 16
Kancelaria Adwokacka Rudnik
* kontakty do poszczególnych redaktorów na stronach osobowych (Mazovia24.pl - REDAKTORZY)
Mazovia24.pl - REDAKTORZYMazovia24.pl - PARTNERZYNAPISZ DO NAS..
×
 
 OSTATNIE 
 WYDARZENIA 
 PUBLICYSTYKA 
 INFORMACJE 
 RUBRYKI 
 
szukaj dokładnie w takiej postaci
 
Miejsce | Ostatnie
Wyszukaj
 INFORMACJE  • powiat grójecki • gmina Grójec •  Stawiszyn 
AŚ GRÓJEC - PROGRAM TZA ART 06.06.2021
opr.: ppor. Marek Pikulski
Program dla skazanych z zakresu przeciwdziałania agresji i przemocy
W Oddziale Zewnętrznym w Stawiszynie funkcjonariusze Służby Więziennej zakończyli kolejną edycję programu z zakresu przeciwdziałania agresji i przemocy w oparciu o model TZA ART.

Nikt i nic nie może cię zezłościć. Złościsz się zawszy sam. Ty i tylko ty jesteś całkowicie odpowiedzialny za swoją złość; nikt i nic poza tobą, twoim sposobem myślenia i działania, nie ma wpływu na powstanie złości, jej przebieg i skutki. Takie szokujące stwierdzenie to słowa Arnolda Goldsteina, twórcy Treningu Zastępowania Agresji. Takie stwierdzenie było też punktem wyjścia do kolejnego programu resocjalizacji dla skazanych odbywających karę pozbawienia wolności w Oddziale Zewnętrznym w Stawiszynie.
Programy realizowane w jednostkach penitencjarnych są ściśle związane z resocjalizacją skazanych. Kodeks karny wykonawczy precyzuje jasno cel wykonywania kary pozbawienia wolności. Wskazuje on, że wykonywanie kary pozbawienia wolności ma na celu wzbudzanie w skazanym woli współdziałania w kształtowaniu jego społecznie pożądanych postaw, zwłaszcza poczucia odpowiedzialności oraz potrzeby przestrzegania porządku prawnego i tym samym powstrzymywania się od powrotu do przestępstwa. Uczestnictwo osadzonych we wszelkiego rodzaju programach podczas ich pobytu w warunkach izolacji więziennej oddziałuje na kształtowanie ich społecznie pożądanych postaw i nowych umiejętności.

Do kluczowych programów realizowanych przez Służbę Więzienną są programy z zakresu przeciwdziałania agresji i przemocy. Wśród nich ogromną role odgrywają te programy korekcyjne, które wykorzystują metody zaczerpnięte z Treningu Zastępowania Agresji ART. Opracowany przez Arnolda Goldsteina Trening Zastępowania Agresji stosowany jest w wielu krajach. Jest on nie tylko programem interwencyjnym, psychoedukacyjnym czy terapeutycznym mającym zapobiegać zachowaniom agresywnym. Wdraża się go także jako trening osiągania doskonałości i sukcesów. Składa się z on z treningu umiejętności prospołecznych, treningu kontroli złości, treningu wnioskowania moralnego. Efekty, które uczestnicy Treningu Zastępowania Agresji mogą osiągnąć to m.in. zwiększenie kontroli swojej impulsywności, wzmocnienie prospołecznych zachowań, rozwijanie kompetencji społecznych, uczenie i wzmacnianie empatii, rozwiązywanie problemów w odważny i nieagresywny sposób. To także wzbudzenie krytycznej samooceny skazanego i potrzeby skorygowania błędów własnego postępowania w oparciu o wiedzę i nowe umiejętności.

Programy realizowane przez Służbę Więzienną, w tym skierowane do sprawców przestępstw z użyciem przemocy, to oddziaływania mające zapobiec powrotności do przestępstwa i przywrócenia społeczeństwu jednostki, prezentującej postawy i normy uznawane powszechnie. To proces ciągły, dlatego niebawem rusza kolejna edycja „Art” dla kolejnej grupy skazanych.
KOMENTARZE
Brak aktualnych komentarzy.
*  Redakcja Mazovia24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczane jako komentarze i na bieżąco usuwa wszelkie materiały uznawane za obraźliwe. Zawartość każdego wpisu wyraża osobiste poglądy i opinie autora. Zabrania się umieszczania treści obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady będzie przyczyną natychmiastowego usunięcia wpisu.
GAds body - poz - 880x150 bot
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2021-07-30
USD 3,8410 -0,54%
EUR 4,5731 -0,29%
CHF 4,2444 -0,19%
GBP 5,3681 -0,42%
Wspierane przez Money.pl
GAds kolumna - poz. - 280x250
Polecane
przez
Redakcję
KIEDY EGZEKUCJĘ KOMORNICZĄ MOŻNA UNIEWAŻNIĆ I ODEBRAĆ ZABRANE NAM PIENIĄDZE
  Natalia Świtalska  
  Anuluj-Dlug.pl  
  05.03.2020  
 

KIEDY EGZEKUCJĘ KOMORNICZĄ MOŻNA...

To jest moment, którego wszyscy się obawiają. Spotkanie z komornikiem, który przychodzi i zabiera naszą własność. A oprócz zasądzonych kosztów, pobiera szereg innych [...]
Copyright © Mazovia24.pl (MPI) & Partnerzy
NIP: 525-119-31-40
REGON: 141422602
Santander Bank Polska 84 1910 1048 2255 0065 3365 0001