SPOŁECZEŃSTWO
KULTURA
GOSPODARKA
POLITYKA
WIEDZA
SPORT
WYPOCZYNEK
PRAWO
URZĘDOWE
↵ Mazovia24.pl - CYKLE
↵ Mazovia24.pl - RUBRYKI
Mazovia24.pl - SONDAŻEWybierz Powiat..
↵ Mazovia24.pl - Kontakt
Redakcja
e-mail: redakcja@mazovia24.pl
tel.: 600 989 222
05-250 Radzymin, skr. pocztowa: 37
czynne w godzinach 10:00 - 17:00
Redaktor Naczelny
e-mail: naczelny@mazovia24.pl
Zarząd / Reklama
e-mail: zarzad@mazovia24.pl
tel.: 608 503 403
czynne w godzinach 10:00 - 17:00
Obsługa Prawna
e-mail: biuro@kancelariarudnik.pl
tel.: 22 786 50 16
Kancelaria Adwokacka Rudnik
* kontakty do poszczególnych redaktorów na stronach osobowych (Mazovia24.pl - REDAKTORZY)
Mazovia24.pl - REDAKTORZYMazovia24.pl - PARTNERZYNAPISZ DO NAS..
×
 
 OSTATNIE 
 WYDARZENIA 
 PUBLICYSTYKA 
 INFORMACJE 
 RUBRYKI 
 
szukaj dokładnie w takiej postaci
 
Miejsce | Ostatnie
Wyszukaj
 INFORMACJE   | źródło:  Wieści Podwarszawskie  
 NOWE  KOBYŁKA STOI W MIEJSCU 20.05.2020
Edyta Walczuk – przewodnicząca Rady Miasta Kobyłka w rozmowie z tygodnikiem Wieści zaznacza, że Kobyłka powinna skupić się teraz wyłącznie na budowie nowej szkoły i stacji uzdatniania wody. Niestety, sporym problemem mogą być mocno ograniczone środki finansowe, którymi dysponuje miasto.

Na ostatniej sesji Rady Miasta głosowali Państwo nad uchwałą dotyczącą emisji obligacji komunalnych przez gminę Kobyłka. Pani i jeszcze dwie radne z Klubu Wspólnie dla Kobyłki wstrzymały się od głosu. Jaki był powód takiej decyzji?

– Moja decyzja o wstrzymaniu się z zaciąganiem kolejnych w tej kadencji obligacji wynika z faktu, że uważam, iż należało dogłębnie zweryfikować budżet miasta tzn. policzyć oszczędności wygenerowane w jednostkach miejskich oraz w niektórych wydziałach urzędu miasta i wygospodarować oszczędności, które można przeznaczyć na budowę ul. Kordeckiego. W ten sposób „znalazły się” 2.000 000 zł, które zostały zdjęte z bieżących inwestycji, tj. budowy parkingu P&J czy też zagospodarowania zieleni miejskiej. Po drugie, priorytetem jest budowa szkoły na Maciołkach i tutaj należy poszukać dodatkowych źródeł finansowania, bo jest to ogromne przedsięwzięcie, które nas czeka w najbliższym czasie. Z całą pewnością nie wygospodarujemy takich środków z własnego budżetu. Po trzecie, od momentu planowania budżetu na 2020 r. zwracaliśmy uwagę pani burmistrz, że zaplanowane 50 000 zł na budowę ul. Kordeckiego w sytuacji, kiedy otrzymamy dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych jest kwotą śmieszną. Ponadto zachodzi uzasadniona obawa, że budowa tej ulicy pochłonie tegoroczny i przyszły budżet, a jest potrzeba wybudowania ul. Nowoprojektowanej, będącej dojazdem do mającego powstać bezkolizyjnego przejazdu w Kobyłce Ossów. Radni z Klubu Wspólnie dla Kobyłki od początku kadencji sygnalizowali burmistrz Edycie Zbieć, że jesteśmy przeciwni dalszemu zadłużaniu miasta oraz wyprzedaży majątku.

W mediach społecznościowych słyszymy zarzut formułowany przeciwko radzie, jakoby miasto straciło na nieprzyjęciu uchwały o sprzedaży działki przy ul. Przyjacielskiej. Czy mogłaby się Pani odnieść do tych informacji? Czy narazili Państwo miasto na związane z tym straty?

– Obecne zarzuty, że działka straciła na wartości przez wybuch pandemii Covid-19 i jej wartość zmalała, jest niczym nieuzasadniona. Dziś trudno jest powiedzieć jednoznacznie, że ma to wpływ na wartość nieruchomości, natomiast należy zwrócić uwagę na istotny szczegół: aby móc doprowadzić do finału transakcji sprzedaży działki w drugiej połowie roku – już na początku roku należy mieć przygotowaną dokumentację i ogłaszać sprzedaż. W przypadku działek miejskich takie kroki nie były poczynione, tym samym niemożliwa byłaby jej sprzedaż przed ogłoszeniem pandemii Covid-19. Trudno jest dziś nawet przewidzieć scenariusz sprzedaży, gdyby była rozpoczęta podczas pandemii.

Pani burmistrz w internecie poinformowała o rozpoczęciu działań dotyczących budowy nowej szkoły i budynku komunalnego. Jakie kwoty zaplanowano na te inwestycje w budżecie i WPF? Kiedy mieszkańcy Kobyłki mogą spodziewać się oddania do użytkowania ww. inwestycji? (…)
KOMENTARZE
Brak aktualnych komentarzy.
*  Redakcja Mazovia24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczane jako komentarze i na bieżąco usuwa wszelkie materiały uznawane za obraźliwe. Zawartość każdego wpisu wyraża osobiste poglądy i opinie autora. Zabrania się umieszczania treści obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady będzie przyczyną natychmiastowego usunięcia wpisu.
GAds body - poz - 880x150 bot
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2020-05-26
USD 4,0885 -1,31%
EUR 4,4800 -0,69%
CHF 4,2226 -0,88%
GBP 5,0298 -0,32%
Wspierane przez Money.pl
GAds kolumna - poz. - 280x250
Polecane
przez
Redakcję
KIEDY EGZEKUCJĘ KOMORNICZĄ MOŻNA UNIEWAŻNIĆ I ODEBRAĆ ZABRANE NAM PIENIĄDZE
  Natalia Świtalska  
  Anuluj-Dlug.pl  
  05.03.2020  
 

KIEDY EGZEKUCJĘ KOMORNICZĄ MOŻNA...

To jest moment, którego wszyscy się obawiają. Spotkanie z komornikiem, który przychodzi i zabiera naszą własność. A oprócz zasądzonych kosztów, pobiera szereg innych [...]
Copyright © MPI Mazovia24.pl & Partnerzy
NIP: 525-119-31-40
REGON: 141422602
Santander Bank Polska 84 1910 1048 2255 0065 3365 0001